В період з 28 липня по 10 серпня 2019 Дніпропетровською обласною Польською Громадою спільно із Вищою Школою Безпеки в Познані було організовано та проведено Польський мовний табір на території бази відпочинку сел. Щасливцеве (Арабатська стрілка) з абітурієнтами, які вступають до престижних польських університетів та Вищих шкіл.
Польський мовний табір: навчання
Цього річ мовний табір проводиться вже втретє і демонструє неймовірну ефективність в практичному освоєнні Польської мови абітурієнтами, які вступають до вищих навчальних закладів Польщі та прагнуть отримати європейську вищу освіту. В якості педагогів-організаторів запрошено молодих поляків, і випускники шкіл України реально занурюються в мовне середовище.
Табір Польської мови: організація і методологія
Заняття із поглибленого практичного вивчення Польської мови та організація дозвілля проводилася випускниками Вищої Школи Безпеки в Познані (Wyższa Szkoła Bezpieszęstwa w Poznaniu) – Пані Каміла Бенек (Pani Kamila Benek) і Пані Олександра Тишка (Pani Aleksandra Tyszka).
Під час занять були ґрунтовно опрацьовані граматичні аспекти та практичні навички володіння Польською мовою. Хлопці та дівчата не тільки займалися із дидактичними матеріалами, а й із задоволенням дивилися Польські художні фільми в оригіналі, а також повсюдно застосовували Польську мову для комунікації: в їдальні, в побуті і під час відпочинку на морі. Спеціально для проведення табору були видані підручники та робочі зошити.
Наголос робився на вдосконалення практичної форми Польської мови з постійним спілкуванням і коригуванням фонетики у абітурієнтів.
Загальна корисна інформація для вступників до Польщі
Обласна Польська Громада спільно з колективом педагогів створили умови для максимально ефективного організаційного та дидактичного забезпечення мовного табору.
Навчання в Польському мовному таборі стало можливим як для абітурієнтів, які вступають до ВНЗ Польщі через офіційну Приймальну комісію, так і для тих, хто вступає до університетів Польщі за допомогою проєкту.
Також за допомогу в організації методичного забезпечення Дніпропетровський обласний Союз Поляків дякує Пану доктору Рафалу Лізуту (dr. Rafal Lizut) і Школі Польської мови та культури ім. Анни Крижановської (Szkoła Języka i kultury Polskiej im. Anny Krzyżanowskiej).
Заняття з історії, культури, традицій Польського народу були підготовлені за матеріалами порталу про Польщу – www.studentportal.pl
За принципами своєї діяльності Польська Громада радо відкриває свої двері для всіх, хто хоче вивчити Польську культуру та історію або мріє вчитися у польських навчальних закладах.