Карта Поляка - важливе - Польська Громада Дніпра

Карта Поляка – Польська Громада Дніпра

Співбесіда на здобуття Карти Поляка – це відповідальний крок честі, гідності, Польськості та Польського патріотизму претендента.

Всю інформацію про те, що таке Карта Поляка та як отримати Карту Поляка, ми виклали для вас у цьому розділі. Також ми підготували відео про те, як отримати Карту Поляка, хто може її отримати, і навіщо її потрібно отримувати.

Ми зібрали для вас інтерв’ю членів Польської громади після проходження співбесіди на здобуття Карти Поляка. Які запитання ставив консул, скільки потрібно чекати на отримання Карти Поляка, та багато іншого в нашому матеріалі.

Часті питання про Карту Поляка.  Як отримати Карту Поляка.  Питання -відповідь.

Питання про те, як отримати Карту Поляка, які документи потрібні та які терміни отримання завжди одні й ті самі. Ви можете скористатися формою зворотного зв’язку, або зателефонувати за одним із номерів, вказаних на сайті, й отримати консультацію з питань, що цікавлять Вас. Але передусім перевірте, чи немає вашого питання в списку тих, які ставлять найчастіше.

Де мені дізнатися чи є у мене польське коріння?

Цю інформацію можна отримати в територіальних архівах чи архівах Міністерства Юстиції України (архіви РАЦСу, наприклад).

Як відбувається реєстрація на проходження співбесіди на Карту Поляка?

Як правило, необхідно зробити дзвінок до Консульства Республіки Польща та записатися на прийом до Консула з питання проходження співбесіди на здобуття Карти Поляка.

Де проходитиме іспит, чи потрібно їхати до Харкова?

Іспит (співбесіда) на здобуття Карти Поляка може проводитись або у Консульстві Республіки Польща у м. Харків, або у приміщенні Дніпропетровської обласної Польської громади (для мешканців Дніпропетровської області).

Як часто проводиться співбесіда на карту Поляка?

Часто за індивідуальним графіком у Консульстві, або раз на кілька місяців у приміщенні Дніпропетровської обласної Польської громади.

Після подачі документів через який час буде проводитися іспит?

Іспит (співбесіда) проводиться безпосередньо під час подання документів і триває в середньому менше 60 хвилин.

Напишіть весь перелік документів, в тому числі вимоги до фотографій, які слід приготувати, крім документального підтвердження польського походження?

 1. Закордонний паспорт + Ксерокопія,
 2. Паспорт України (ID – карта) + ксерокопія,
 3. Wniosek (з фотографією претендента 3,5 х 4,5). Бланк документа, інструкцію та зразки заповнення можете взяти у Польській громаді.
 4. Документи, що підтверджують Вашу спорідненість із предком Поляком + ксерокопія
 5. Документи, що підтверджують Польське походження (національність) предка – Поляка + ксерокопія

Всі ці документи ви приносите із собою на співбесіду. Наперед нам надавати нічого не потрібно!

Скільки коштує співбесіда, чи є якийсь консульський збір?

Співбесіда на здобуття Карти Поляка – це відповідальний крок честі, гідності, Польськості та Польського патріотизму претендента. Жодних консульських зборів та оплат не стягується.

Я маю необхідні документи з архівів українською мовою, чи потрібно їх перекладати польською мовою для подачі на Карту Поляка?

Ні. Не потрібно.

Як добре треба знати Польську мову для отримання Карти Поляка?

На нормальному розмовному рівні, потрібно вміти добре читати та писати польською мовою. Передбачається, що претендент на Карту Поляка володіє мовою як звичайні громадяни Республіки Польща, тобто є етнічним Поляком.

Які питання задають, чи є список питань, що часто зустрічаються?

Неправильно шукати у глобальній мережі якийсь шаблон відповідей на запитання Консула. Насправді питання поділяються на кілька категорій:

 • Про сім’ю;
 • Традиції;
 • Культура та мистецтво;
 • Історія;
 • Відомі та видатні Поляки;
 • Поляки – лауреати Нобелівської премії;
 • Державні та Релігійні свята (дати та їх традиційне святкування у сім’ї).

Може бути поставлене будь-яке питання з цих категорій, а не ті, що пишуть в шаблонах.

УВАГА!!!! ПРО ЩО НЕ ПИТАЮТЬ:

Питання щодо поведінки в костелах під час служб та внутрішньокостельних обрядів.

Де я можу вивчити польську мову?

Існують спеціальні підготовчі курси на базі Дніпропетровської Польської Громади. Для членів громади, які мають польське походження, вони проводяться у поглибленому режимі.

Якщо я з першого разу не склав іспит на Карту Поляка, чи можу ще раз пробувати скласти?

Консул має право через певний час (зазвичай кілька місяців) надати можливість повторно пройти співбесіду на здобуття Карти Поляка.