Делегація Дніпропетровського обласного Союзу Поляків у складі Голови Пана Сергія Коломойця, та членів обласної Польської Громади, відвідали урочисте відкриття меморіалу в Биківні під Києвом.
Урочисте відкриття
Президент Віктор Янукович і президент Польщі Броніслав Коморовський відкрили меморіал жертвам тоталітаризму на території національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”.
Глави держав поклали квіти до меморіалу жертвам репресій, до пам’ятного знака польських поховань і до братської могили.
Повага до історичної пам’яті Поляків
Зі свого боку, Комаровський зазначив, що польська сторона довго чекала на цей момент, він нагадав, що сталінізм не тільки губив людей, а й саму людську пам’ять. “Правду про Катинь (zbrodnia katyńska) захищали родичі жертв”, – наголосив президент.
Президент Польщі Пан Броніслав Коморовський подякував Президенту України Віктору Януковичу за розуміння та підтримку дій поляків у роботах з відновлення історичної пам’яті.
“Хотів би також палко подякувати українському президенту Віктору Януковичу за розуміння і підтримку наших польських дій тут у Биківні та за жертовну роботу у спорудженні польського військового кладовища, виконану багатьма нашими українськими партнерами. Тут у Биківні, як ніде в іншому місці, ми відчуваємо єдність наших польської та української доль”, – наголосив він.
Зустріч президента Польщі та польських організацій
Після відкриття меморіалу відбулася зустріч із Президентом Польщі паном Броніславом Комаровським у приміщенні Посольства Республіки Польща з керівниками польських організацій України та ветеранів. Обговорювалося багато важливих питань, пов’язаних із реалізацією проєктів, спрямованих на розвиток Польської культури, мови та освіти польської молоді в Україні.
Коротка довідка
Історико-меморіальний заповідник “Биківнянські могили” розташований на території Биківнянського лісу в Києві. 1936 року тут було створено спецоб’єкт НКВС; ця земля стала місцем поховань розстріляних у Києві за рішенням судів і позасудових органів. Перед війною заарештованих знищували безпосередньо біля виритих у лісі ям. Документально доведено, що Биківня стала останнім притулком для тисяч жертв.
У 1994 році було урочисто відкрито меморіальний комплекс “Биківнянські могили”. У 2001 році було створено державний історико-меморіальний заповідник “Биківнянські могили”, а в 2006 році заповідник отримав статус національного.
Члени Польської Громади з великою повагою та вдячністю ставляться до допомоги української влади у відновленні історичної пам’яті польського народу.