Коли йдеш вулицями Кракова здається, що потрапив у минуле. Незліченна кількість замків і соборів з гостроверхими шпилями, кам’яні будинки і маленькі вулички – все це створює неймовірну романтичну атмосферу минулих століть.
У місті дуже багато дивовижних місць, які будуть цікаві любителям історії, культури та мистецтва. Кожна з визначних пам’яток відкриває Краків із нового несподіваного боку.
Ринкова площа
Знайомство з Краковом найкраще починати з його головної визначної пам’ятки. Ринкова площа розташована всього за 15 хвилин ходьби від залізничного вокзалу. Це одна з найбільших середньовічних площ у Європі, на якій розташовувалося безліч торгових рядів.
У свята на міській площі стоять безліч крамниць із вуличною їжею. Чим знаменита Польща, так це своїми величезними бутербродами – запіканками. У начинку завжди додають шкварки або краківську ковбасу, через що перекус стає дуже ситним.
Також серед стрітфуду варто відзначити осципек – традиційну закуску Польщі. Це копчений овечий сир, який можна скуштувати тільки в польських містах, оскільки його рецепт запатентований.
Площа героїв Гетто
У Кракові є місце, від прогулянки яким ви навряд чи відчуєте позитивні емоції. Тут завжди тихо та практично немає людей.
За часів Другої світової війни на площу героїв Гетто зганяли євреїв з усім їх майном – меблями та одягом, щоб вони вдома не змогли сховати своїх дітей.
З площі євреїв відправляли в Освенцим – концтабір, де було вбито щонайменше 1 млн людей. На згадку про трагічні події тут встановили 70 залізних стільців як символ спустошеності та жахів гетто .
Маріацький костел
Краків вважається релігійним центром Польщі, тут розташовано багато костелів. Маріацький костел один із них. Цей храм, без перебільшення, найкрасивіший собор у Європі.
Він розташований на Міській площі. Потрапивши всередину костелу, можна втратити дар мови від його пишноти. Стеля собору нагадує нічне небо з розписом золотих зірок. Усі скульптури в костелі та всі елементи майстерно вирізьблені з дерева і вкриті золотом.
Оскільки Маріацький костел – одна з головних визначних пам’яток, він розділений на дві частини – однією частиною ходять туристи, а в іншій – відбуваються молитви та служіння.
Історичний музей
Це не зовсім традиційний музей, у якому суворий гід забороняє торкатися картин та експонатів. Ексклюзивність місця в тому, що відвідувачі можуть взаємодіяти з будь-яким предметом, який є в музеї. Наприклад, можна поміряти свій зріст, як це робили в минулі століття, або скористатися старовинними вагами. Також в Історичному музеї можна побачити предмети побуту та одяг
Молочні бари
Ще одна історична спадщина, яка виявилася вельми корисною і для городян, і для туристів, які приїхали до Кракова. По суті молочні бари – це звичайні їдальні, які раніше відкривали при заводах або навчальних закладах.
За часів СРСР та ПНР основними стравами в них були молочні продукти, через що і збереглася така назва. Сьогодні це заклад громадського харчування, у якому за невеликі гроші можна скуштувати одразу кілька страв традиційної польської кухні – відомі на весь світ Журек, Бігос, голубці та пероги з різними начинками.
Сад експериментів
Це парк, гуляючи яким можна гарно провести час і заодно пройти весь шкільний курс фізики. На території Саду експериментів встановлено прилади, інсталяції та атракціони, які наочно демонструють найрізноманітніші закони фізики. Біля кожного об’єкта встановлено інструкцію, використовуючи яку можна проводити цікаві наукові досліди.
Сад експериментів був побудований за проектом Станіслава Лема, відомого польського письменника-фантаста, і має кілька тематичних зон, кожна з яких цікава по-своєму.
Краків – одне з найкрасивіших міст Європи, у якому сучасність тісно переплітається з епохою Середньовіччя. Якщо ви любите старовинну архітектуру, замки та просторі міські площі, Польська Громада рекомендує обов’язково відвідати це дивовижне місто.